Poradnia Chorób Naczyń

Poradnia Chorób Naczyń - Oferta

Dodać ofertę ???

W Poradni Chorób Naczyń Przyjmują

  • dr Małgorzata Dorre-Ferdyn
  • dr Barbara Tomaszek-Słota
  • dr Marcin Wójtowicz
  • dr Witold Truchanowski

Poradnia posiada kontrakt z NFZ, niemniej istnieje możliwość umówienia w toku niepublicznym. Koszt wizyty wynosi 250 zł. Koszt wizyty u dr Witolda Truchanowski to 350 zł.

Skleroterapia

Jest skutecznym i bezpiecznym zabiegiem stosowanym w leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej.
Zabieg polega na wstrzyknięciu do zmienionej chorobowo żyły specjalnego preparatu w celu wywołania odczynu zapalnego w ścianie naczynia. W miejscu zapalenia powstaje skrzeplina, która z czasem ulega zwłóknieniu czego następstwem jest zamknięcie żyły. Skleroterapią jest leczeniem bez lasera, bez operacji oraz bez znieczulenia. Dzięki niej pajączki i małe żylaki znikają w 70-80%.
Skleroterapią można również leczyć owrzodzenia żylakowe.
Przed zabiegiem konieczne jest poddanie się badaniu lekarskiemu oraz wskazane jest przeprowadzenie badania USG Doppler w celu ustalenia przyczyny występowania objawów chorobowych i źródła zmian żylakowych oraz zaplanowania właściwego leczenia.
Po zabiegu konieczne jest noszenie przez jakiś czas opasek elastycznych lub pończoch uciskowych w ciągu dnia. Pierwszy prysznic można wziąć już wieczorem po zabiegu, ale nie należy brać gorących kąpieli, korzystać z sauny i kąpieli słonecznych przez 4 tygodnie po leczeniu ponieważ powoduje to rozszerzenie się naczyń i może być przyczyną przebarwień.
Można regularnie uczestniczyć w dotychczasowych zajęciach sportowych, szczególnie spacerach i pływaniu, a także kontynuować pracę zawodową.
Ryzyko związane z zabiegiem jest małe, a powikłania rzadko spotykane. Pojawiające się w miejscu wstrzyknięcia krwiaki i przebarwienia znikają w ciągu miesiąca od zabiegu. Inne powikłania jak martwica skóry, zapalenie żył i reakcje alergiczne zdarzają się bardzo rzadko.
Maść lub krem z witaminą „K” przyspieszy proces leczenia.

Cena zabiegu : 150 zł – jedno pole kończyny dolnej.