Poradnia Chorób Naczyń

W poradni Chorób Naczyń przyjmują:

  • dr n.med. Małgorzata Dorre-Ferdyn

            Cennik poza NFZ – 250zł

  • dr n.med.Barbara Tomaszek-Słota

Cennik poza NFZ – 250zł

  • dr n.med.Marcin Wójtowicz

Cennik poza NFZ – 250zł

  • dr n.med.Witold Truchanowski

            Cennik poza NFZ – 350zł

Poradnia posiada kontrakt z NFZ

Termin wizyty ustalany jest telefonicznie, za pomocą formularza na stronie internetowej lub osobiście w rejestracji.

SKLEROTERAPIA

jest skutecznym i bezpiecznym zabiegiem stosowanym w leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej.
Zabieg polega na wstrzyknięciu do zmienionej chorobowo żyły specjalnego preparatu w celu wywołania odczynu zapalnego w ścianie naczynia. W miejscu zapalenia powstaje skrzeplina, która z czasem ulega zwłóknieniu czego następstwem jest zamknięcie żyły. Skleroterapią jest leczeniem bez lasera, bez operacji oraz bez znieczulenia. Dzięki niej pajączki i małe żylaki znikają w 70-80%.
Skleroterapią można również leczyć owrzodzenia żylakowe.
Przed zabiegiem konieczne jest poddanie się badaniu lekarskiemu oraz wskazane jest przeprowadzenie badania USG Doppler w celu ustalenia przyczyny występowania objawów chorobowych i źródła zmian żylakowych oraz zaplanowania właściwego leczenia.
Po zabiegu konieczne jest noszenie przez jakiś czas opasek elastycznych lub pończoch uciskowych w ciągu dnia. Pierwszy prysznic można wziąć już wieczorem po zabiegu, ale nie należy brać gorących kąpieli, korzystać z sauny i kąpieli słonecznych przez 4 tygodnie po leczeniu ponieważ powoduje to rozszerzenie się naczyń i może być przyczyną przebarwień.
Można regularnie uczestniczyć w dotychczasowych zajęciach sportowych, szczególnie spacerach i pływaniu, a także kontynuować pracę zawodową.
Ryzyko związane z zabiegiem jest małe, a powikłania rzadko spotykane. Pojawiające się w miejscu wstrzyknięcia krwiaki i przebarwienia znikają w ciągu miesiąca od zabiegu. Inne powikłania jak martwica skóry, zapalenie żył i reakcje alergiczne zdarzają się bardzo rzadko.
Maść lub krem z witaminą „K” przyspieszy proces leczenia.

Cena zabiegu : 150 zł jedno pole kończyny dolnej.